kino


W roku 2005 zdał egzamin specjalizacyjny z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Marek MODZELEWSKI (ur.1972) Lekarz, specjalista w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej, dramaturg. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. W roku 2000 wysłał na konkurs ogłoszony przez teatr w Radomiu, dwie sztuki: "Kochaj i mów co chcesz" i "Techno", tragifarsę o problemach wynikających z możliwościach klonowania, która otrzymała nagrodę.Jako dramaturg debiutował w 2002 roku farsą "Techno", którą wystawiono pod tytułem "Starsza pani prycha" (Teatr Powszechny w Radomiu). No bo na pierwszy rzut oka Wiśniewski proponuje teatr realistyczny z mocnym akcentem na psychologię postaci. Jedną z postaci będzie ojciec Tadeusz Rydzyk. Rydzyk mówi też na przykład o "lewactwie", "używa sformułowań wykluczających". Z tymi sztukami też Wiśniewski pogrywa sobie nader swobodnie. Zadaję sobie pytanie, czy Radio Maryja jest biblią dla ludzi - dodaje Kącki. Chciałbym, żeby po nim ludzie pomyśleli: może ja też mogę coś zrobić - dodaje. Nie próbowaliśmy dowiadywać się czegokolwiek o nich inaczej niż z rozmowy - dodaje Łukasz Chotkowski. Aneta Groszyńska jest zupełnie inną reżyserką niż Oliver Frljić. Okazuje się, że ci, którzy spodziewają się po sztuce kabaretu i dowcipu, będą zawiedzeni. W sztuce wystąpi amerykański aktor David Novak. Cannes. To historia siedmiu mężczyzn odsiadujących w Wołowie wyroki w celi o powierzchni piętnastu metrów kwadratowych. Nie istnieje naprawdę, ma życiorys napisany przez sześć kobiet odsiadujących wyroki w więzieniu w Krzywańcu. Fertacz i Chotkowski jeździli do Krzywańca przez rok, co kilka tygodni.

Koncert” w reżyserii Łukasza Chotkowskiego i Magdy Fertacz. One myślały, że trzeba być pisarzem, żeby pisać - mówi Magda Fertacz. Od dzieciństwa marzyłam, żeby wystąpić na scenie teatru. Temat jest w jakiś sposób gorący - przyznaje w rozmowie z WP Paweł Paszta, dyrektor artystyczny Teatru. Magda Fertacz, dramatopisarka: - Bardzo chciałam, żeby praca w teatrze miała jakiś wymierny efekt. Jak dodaje, twórcy "próbują też zrozumieć - co sugeruje tytuł 'Wróg się rodzi' - jak bardzo potrzebujemy wroga, żeby zbudować siebie, jak bardzo nam do naszej tożsamości jest potrzebna postać wroga. I czy to nie jest tak, że niektóre media wręcz budują swoją tożsamość na wrogu". Piszę o tym, co mnie gryzie, chciałbym, żeby też innych gryzło. To też nasza praca - zapewnia. Nie jest to jednak spektakl tylko o Radiu Maryja, ale też dotyczy szerszego tematu - w ogóle mediów i niebezpieczeństw płynących z manipulacji, siły mediów tzw. W Radiu Maryja, jak zaznacza, dominują wezwania do miłości, ale o. Wiedźmin musical, jak również Notre Dame de Paris to wyjątkowe propozycje nadmorskiego teatru. I również zapewnia, że sztuka nie jest dla widzów, którzy chcą się z kogoś pośmiać. Nasza sztuka jest zupełnie inna. Sztuka otrzymała wyróżnienie za tekst w X Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Sztuka pokazana została w ramach pierwszej edycji festiwalu dramaturgii współczesnej Radom Odważny. Sala została poświęcona w styczniu 2013 roku przez ks. „Czego nie widać” to sztuka kultowa, nazywana najzabawniejszą farsą, jaka kiedykolwiek została napisana. Sztuka pokazuje najciekawsze fragmenty z jego życia i twórczości. Nie zmuszaliśmy ich do tego, sugerowaliśmy tylko, które fragmenty warto pogłębić. Podkreśla, że pomysł na spektakl wziął się z rzeczywistości, z tego, co się dzieje. Jest poważna, to spektakl na serio.

Wejściówki na spektakl są za darmo! Nie chce porównywać spektaklu "Wróg się rodzi" do "Klątwy", przeciwko której odbyły się protesty i która, z powodu skarg, trafiła nawet do sądu. Z tego powodu w obszarze zainteresowań twórców wystawy znajdują się np. uroczystości pogrzebowe, pielgrzymki papieskie, wydarzenia o charakterze patriotycznym, propagandowym, sportowym oraz protesty. Uczestnikami byli uczniowie gminnych szkół oraz przedszkoli a także szkoły w Gostkowie. W założeniach programu dużą rolę kładziemy na aktywność rodziców, którzy biorą czynny udział w przygotowaniu strojów, dekoracji, a także włączają się w tworzenie krótkich przedstawień. Modzelewski był także twórcą tekstów radomskiego kabaretu literackiego "Definitywny Odlot Bocianów". Kobietom, które przychodziły na spotkania z nimi, proponowali pisanie tekstów. Dlatego, gdy zrobił kilkanaście filmów i poznał swoje możliwości, zaczęło go interesować pisanie sztuk teatralnych. Program teatralnych spotkań uzupełnią muzyczne eventy prowadzone przez profesjonalnych DJ-ów. Program artystyczny wypełnią taniec, sztuka aktorska oraz dużo różnego rodzaju muzyki. Zobaczcie, jak aktorska produkcja prezentuje się w akcji. Mam nadzieję, że nie będzie protestów, ale trudno przewidzieć, jak zachowają się ludzie. No cóż… Jeżeli problemem jest już nawet zapamiętanie tekstu podczas próby generalnej, to jak radzić sobie, z dwoma burzliwymi romansami, krótkowzrocznością młodej gwiazdki, stale psującą się dekoracją i wiecznie znikającym nestorem, który na dodatek poważnie nadużywa alkoholu…? Bardzo lubi i ceni twórczość Czechowa, w której szczególnie bliska jest mu postaćlekarza: "Czechow to dla mnie świetny psychoterapeuta, który umie słuchać swoich bohaterów". Z czasem śledztwo pochłania dwójkę bohaterów do tego stopnia, że sami utożsamiają się z katem i ofiarą. O godz. 22:00 na Placu Bohaterów w Słubicach odbędzie się spektakularna inscenizacja sztuki "Dywidenda" w wykonaniu artystów z Teatru Fuzja z Poznania, łącząca akrobatyczną choreografię z muzyką i tańcem.

Top