chojnice


„Wizyta” w ciekawym muzeum lub ekranizacja lektury to tylko niektóre z możliwości jakie oferuje małe kino- poinformowała gmina Siedlec. To muzeum jest dla mnie przede wszystkim wielkim dziełem i owocem ludzkiej pracy, która przez olbrzymi wysiłek podejmowany przez wszystkich pracowników pragnie zachować dla potomnych to wielkie dziedzictwo skupione wokół Jeziora Lednickiego. Już teraz twórcy zdają sobie oni sprawę, że wokół sztuki może być głośno. W myśl założeń proponowanego programu chcemy zbliżyć dzieci do teatru, uwrażliwić je na odbiór sztuki teatralnej poprzez przygotowanie dzieci do samodzielnego tworzenia sztuki teatralnej. Kino AMOK otrzymało dwie Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w nastepujacych kategoriach: 2013 - najlepsze kino; 2017 - najlepsza edukacja filmowa. Tym razem zaprezentujemy nagrodzony czterema Oscarami (najlepszy film, najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsza reżyseria) film koreańskiego reżysera Bong Joon-ho! Zakładamy, że nowe muzeum będzie Koroną Pierwszych Piastów, gdzie zaprezentujemy historię i kulturę tamtych dynastii, skąd nasze korzenie - mówi prof. Andrzeja Marka Wyrwę, dyrektora muzeum. To nie pierwsza inwestycja Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dofinansowana z Brukseli. Działania rewitalizacyjne to nie tylko zmiany wizerunkowe placów czy ulic, ale przede wszystkim człowiek, który jest stawiany w centrum zainteresowania. Podstawą jest pobudzanie go do działania i aktywne włączanie w zmiany społeczne. To jest nie tylko wielka miłość do przeszłości, ale także wielka odpowiedzialność za przyszłość nas wszystkich - mówił hierarcha. Organizujemy pokazy filmów niemych z muzyką na żywo, repliki festiwali, spotkania z twórcami, a także przeglądy filmów fabularnych, animacji i dokumentów. Oprócz bogatego wyboru filmów artystycznych (w tym wielu premier) proponowanych przez Forum, w kinie odbywają się także przeglądy i festiwale filmowe.

Kino Forum, należące do ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, zaprasza do siebie wszystkich widzów, ceniących sobie możliwość komfortowego obejrzenia dobrych filmów - bez zgiełku, irytującego zapachu popcornu i w rozsądnych cenach biletów. Takie kino to nie tylko jedna z opcji spędzenia czasu wolnego, ale przede wszystkim możliwość realizowania ciekawych lekcji dla uczniów naszych szkół. Przede wszystkim jednak, robimy to na chwałę Bożą - co nas niezwykle zobowiązuje, mobilizuje i umacnia. Był inżynierem, architektem, filozofem a przede wszystkim wizjonerem - jednym z najbardziej oryginalnych i zaskakujących w XX wieku. W repertuarze warszawskich teatrów znajdziecie Państwo wiele wybitnych przedstawień, ale tylko Teatr Komedia gwarantuje pełny uśmiech na twarzy! Ale tylko niektórzy - dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów - są w stanie po to wszystko sięgnąć. Będą to kina kameralne, na 30 osób, które powstają dzięki funduszom unijnym z WRPO, w ramach inwestycji w obszar dziedzictwa kulturowego regionu. 52 wnioski na łączą kwotę ponad 400 mln zł (dotacje z konkursu ogólnego oraz w ramach ZIT AKO i OSI). Do tego trzeba doliczyć kolejne 100 mln zł z pożyczek z Jessica 2. Na ten cel przeznaczono zatem co najmniej pół miliarda złotych. Cel przetwarzania danych osobowych to udostępnianie informacji o najbliższych premierach i wydarzeniach w Teatrze. W naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Joanna - egzystencjalna zapaśniczka, kobieta z pretensją, Valentin - nadwrażliwy choleryk rozwiązujący problemy za pomocą piły tarczowej czyli państwo Dorek, to doświadczone małżeństwo, które postanawia się rozstać. Na tych właśnie fundamentach wzrosło polskie państwo i wyrastało z nich także całe dziedzictwo chrześcijańskie naszego narodu - mówił metropolita gnieźnieński. Na zwiedzających będą czekać duże, przestronne wnętrza, potężna sala wystawowa, dwie sale audiowizualne, a także sala wystaw czasowych z wielkim holem wejściowym. Powstała tam też sala wystawowa wystaw czasowych i magazyny. Natomiast na piętrze turysta odnajdzie pracownie naukowe oraz magazyny zabytków wydzielonych archeologicznie, gdzie niestety nie będzie mógł zajrzeć bez upoważnionego pracownika.

W nowych budynkach znajdą się nowoczesne pracownie archeologiczne, konserwatorskie i naukowe, a także biblioteka i archiwum. Zostaną zamontowane dwie windy osobowo-towarowe, ścieżki dotykowe, a także oznaczenia w alfabecie Braille’a. Jako, że rok 2011 jest rokiem Heinricha Kleista, z okazji dwusetnej rocznicy urodzin tego niemieckiego dramaturga nie zabraknie również akcentów nawiązujących do jego twórczości - pozostawione przez pisarza listy zostaną wykorzystane w spektaklu grupy "Von Kleist". Za dwa lata nowe sale zostaną udostępnione turystom, którzy coraz chętniej przyjeżdżają na Szlak Piastowski. Okazuje się, że w Londynie Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland - zmęczoną życiem artystkę, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Judy Garland była cudownym dzieckiem sceny i wielkiego ekranu, dziewczyną, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Mieszkańcy Białegostoku mogą też obejrzeć wartościowe filmy w ramach takich wydarzeń jak: Afrykamera, Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi”, Kino Dzieci, Weekend z Millenium Docs Against Gravity, Przegląd Nowego Kina Francuskiego, Wiosna Filmów, Międzynarodowy Dzień Animacji, Klub Wysokich Obcasów, Tydzień Kina Hiszpańskiego, Sputnik nad Polską, Socjofilm i wiele innych. Kilka takich produkcji już nakręcono. Wraz z wielkim sukcesem przyszła jednak samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W Nówce Sztuce spektakl „Holzwege” nie zostanie pokazany, można go znaleźć w repertuarze TR Warszawa, jednak Zygmunt Krauze przygotował koncert złożony z utworów Tomasza Sikorskiego, które wykona w poniedziałek w Instytucie Teatralnym. W ramach projektu zostanie przebudowana dawna stodoła, która będzie rozbudowana o łącznik z istniejącym budynkiem, w którym kiedyś hodowano bydło. Białostocki Ośrodek Kultury - DKF „GAG” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku zapraszają na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników kina ogląda film, a potem o nim dyskutuje!

To wielkie wyzwanie - mówił marszałek Marek Woźniak podczas marcowej konferencji „Rewitalizacja 2.0 w Wielkopolsce”. 14, 15 i 16 lutego proponujemy muzyczny wieczór w tarnowskim teatrze, podczas którego Karolina Gibki, Ireneusz Pastuszak i Tomasz Wiśniewski zaśpiewają największe przeboje disco polo przy wysmakowanej muzyce na żywo. W sobotę i niedzielę 1 i 2 lutego zapraszamy na spektakl Mariusa von Mayenburga, w reżyserii Łukasza Fijała. Pod koniec lutego wmurowano w fundamenty modernizowanego obiektu akt erekcyjny, czyli dokument, który potwierdza przyszłym pokoleniom rozpoczęcie przebudowy muzeum, posiadającego tytuł pomnika historii i miejsca chrzcielnego Polski. Wojciech Polak, prymas Polski. Teatr Polski w Bydgoszczy bierze udział w międzynarodowym projekcie teatralnym dedykowanym młodzieży. Leon Schiller, Teatr Polski w Warszawie, 1934; fot. Polski musical jest dość młodym gatunkiem scenicznym, który pojawił się u nas dopiero w latach 50.XX wieku. Pakuła pisze w ów specyficzny sposób, który zalecał już w swym „Dzienniku” Witold Gombrowicz, mianowicie nie licząc się z rzeczywistością, dążąc głównie do zaspokojenia potrzeb swojej wyobraźni. Specjalną strefę rewitalizacji tworzy również Kalisz, który robi przymiarki do miejscowego planu rewitalizacji - ma on być pionierskim przedsięwzięciem w Polsce. Skończą się również doraźne remonty starych budynków, z którymi od lat się zmagano. Zaprosimy również na wielki taras, z którego będzie można podziwiać wyspę i otaczające ją środowisko naturalne, niezmienne od prawie tysiąca lat - odpowiada dyrektor. Będzie się różnić nowoczesnymi środkami przekazu, piękną plastyczną animacją przestrzeni, dostosowaniem do osób z dysfunkcjami, ekspozycją najważniejszych zabytków pokazujących początki historii państwa polskiego - podsumowuje dyrektor. Jako dyrektor też się martwię, bo akurat niemal wszystkie spektakle na najbliższe dwa tygodnie mieliśmy wyprzedane w 100 proc.

Top