rozrywka


Sztuka na Przeglądzie Aktorskich Spektakli Kabaretowych w Wałbrzychu, w 1999 roku, zdobyła Grand Prix. W przeglądzie udział wzięło czternaście zespołów teatralnych, w których wykonawcy nie przekroczyli osiemnastego roku życia. To skarb w polskich propozycjach teatralnych, bo jego bohaterami, a przez to też odbiorcami, jest młodzież. 1. Czy założenia proponowane w opracowywanym przez nas programie są zgodne z Waszymi oczekiwaniami? Przez dwa ostatnie lata, podczas Wielkiego Postu, do współpracy zaprosiliśmy Pana Piotra Piechę, aktora Teatru Ludowego. Młodzież ukazała w tej sztuce, że życie ludzkie traci sens bez zmartwychwstania Pana Jezusa. Widzowie stanęli wówczas przed dylematem: jak zachowałoby się społeczeństwo w obecnych czasach wobec niewinnego Jezusa. Razem z reżyserką Anną Smolar przygotowali przedstawienie, które portretuje miłość w czasach dorastania. Teatr im. Wilama Horzycy, w którym powstało przedstawienie, otrzymał II nagrodę w konkursie. Teatr im. Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau po raz pierwszy przyzna 3 stypendia w ramach projektu Writer-in-Residence. Dodatkowo mile widziane są »artystyczne spory« i wszelkiego rodzaju dyskusje dotyczące kwestii związanych z projektem (na przykład w formie blogów), na których mowa będzie o przeżyciach, doświadczeniach, refleksjach i odczuciach dotyczących kolejnych kroków czynionych w ramach projektu w trakcie pobytu na stypendium. Czeka ich szereg intelektualnych i emocjonalnych wyzwań, przygotowanych przez dział kreatywny Projektu Efektywnego. To napisana z matematyczną precyzją - oczywiście przez mężczyznę - sztuka o kobietach. Są rzeczy, których sztuka nie pojmie, ale musi próbować wypowiedzieć niewyrażalne. FIRMOWA SZTUKA TEATRALNA - jest opcja na musical dla dużej ilości osób i jest też opcja zajęć o charakterze team building, w klimacie warsztatów aktorskich! Organizatorzy musieli dokładać krzesła, widzowie siedzieli też na podłodze. To, co łączy Festiwal w jedną całość, to chęć zobrazowania na deskach teatru różnorodnych scen współczesnego ducha czasu, w którym my wszyscy, czyli widzowie i aktorzy jesteśmy zanurzeni.

Poza tym lubię mieć iluzję, że to, co robię, jest pożyteczne. Rozpoczyna się przegląd "Nówka Sztuka. Dramaty współczesnej Polski". „Nówka Sztuka” związana jest z Ogólnopolskim Konkursem na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, nagrodą główną na XVII Festiwalu Prapremier Nie/Podległa 2018, tytułem najlepszej aktorki na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, nagrodą główną oraz nagrodą publiczności na 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni oraz Grand Prix 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Jako pierwszy zaprezentował się zespół „Capie Dżem” z PSPzOI w Janowie Lubelskim z tytułem przedstawienia „Bogowie Olimpu w naszych czasach” instruktor Wioletta Sołtys, kolejno wystąpił teatrzyk z PSP w Krzemieniu „Iskierki” z tytułem widowiska „Mity greckie w ujęciu żartobliwym” - instruktor Magdalena Kras, zaś „Grzeczne chłopaki plus” to nazwa zespołu teatralnego z GOK w Modliborzycach. To nic innego jak firmowa sztuka teatralna, z profesjonalnym reżyserem oraz możliwością wykazania się w pracy jako rasowy aktor. Z finalistów zaproszono do Warszawy trzy tytuły, które będzie można zobaczyć w weekend na scenach Nowego Teatru, Teatru Collegium Nobilium oraz Ateneum. Horzycy w Toruniu. Pokaz w Teatrze Ateneum (ul. Jaracza 2). Bilety: 35-55 zł. Warszawscy widzowie mogą znać ten tekst z wystawienia w Teatrze Powszechnym w reżyserii Piotra Cieplaka. Tekst napisał Ignacy Karpowicz wspólnie z aktorami Teatru Polskiego w Bydgoszczy. 19. „Dybuk”, Teatr Polski w Bydgoszczy. Św. Jan Paweł II, który kochał teatr i sam wyróżniał się dużym talentem aktorskim. Najbardziej znanym kabaretowym spektaklem był "Henryk Św. albo ktonastępny", historia człowieka z małego miasteczka, który umiera, by po kilku dniach nagle - zmartwychwstać.

Zanim przedstawienie się rozpoczęło miałem mieszane uczucia, gdyż moja znajmość rosyjskiego jest porównywalna do znajomości języka indian Capayo (no może nieco lepiej znam rosyjski), ale już po kilku pierwszych minutach wszystko było jasne. Zobaczą Państwo jak w kilku pomieszczeniach odbywa się podróż pełna karkołomnych przygód, która zbuduje między uczestnikami nierozerwalną więź. 1. Czy akceptują Państwo przedstawiony program? NIEDZIELA, 16 października, godz. PONIEDZIAŁEK, 17 października, godz. SOBOTA, 15 października, godz. PIĄTEK, 14 października, godz. 8 marca o godz. FIRMOWA OSADA - to monumentalny scenariusz animiacji w postaci gier, zabaw, warsztatów na duże grupy, od 100 - 1000 osób, które chcą wziąć udział w wyjątkowym scenariuszu imprezy w ciągu dnia! C. K. Norwida zaprasza uczniów klas I - III szkół podstawowych oraz najstarsze grupy przedszkolne na cykl warsztatów muzycznych 1000 dźwięków znikąd. Jeśli jednak posiadasz już odtwarzacz, możesz wybrać zestaw kina domowego z kolumnami oraz amplitunerem i po prostu podłączyć go do wcześniej kupionego urządzenia. Zaznaczamy w nim wybrany dzień, w którym chcemy wybrać się do kina. Jak zarezerwować bilet do kina. Ich losy i powodujące nimi uczucia subtelnie i dyskretnie ocierają się o siebie, a one samie przeglądają się w sobie na wzajem jak w tysiącu lustrach: matka i córki, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki, koleżanki z pracy i koleżanki z przedszkola z lalką Barbie w objęciach oraz żywotne pensjonariuszki Domu Seniora. Oferujemy teatr dla dzieci bilety - najnowsze produkcje oraz klasyczne spektakle. W czasie tegorocznej edycji publiczność będzie miała okazję zobaczyć jedenaści spektakli konkursowych oraz kilka występów gościnnych uznanych teatrów. Każdego wieczoru spektaklem opiekuje się asystent reżysera, albo organizator pracy artystycznej, albo ktoś z działu organizacji widowni; bywa, że z powodu choroby aktora, trzeba zrobić zastępstwo; wtedy zarządza się próbę tych scen, w których grać ma ten aktor; po dłuższej nieobecności spektaklu w repertuarze przeprowadza się próby wznowieniowe; podobne próby są w trakcie występów gościnnych, w objeździe, gdzie zespół musi ograć nową przestrzeń.

Podobne pytanie zadali sobie uczestnicy kolejnego już spotkania ze sztuką teatralną na deskach Janowskiego Ośrodka Kultury. Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. On dotyka tematu Radia Maryja i siłą rzeczy o. Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja inspiracją. Nie wiem, czy na spektakl przyjdą zwolennicy Radia Maryja, lewica, prawica. Spektakl w przejmujący, a chwilami komediowy sposób pokazuje, co to znaczy być nastolatkiem. Podgląd sali, potwierdzenia… W związku z licznymi pytaniami, przedstawiamy sposób rezerwacji biletów na naszej stronie internetowej. Widowisko zostało przygotowane i przedstawione w sposób profesjonalny. Muzyka w rewelacyjny sposób podkreśla atmosferę na scenie co również jest godne uwagi. Chodzi o sposób ukazania rzeczywistości - wielostronny, nieoczywisty. Jurorzy konkursu nagradzają najciekawsze spektakle powstałe na podstawie tekstów napisanych przez ostatnie 20 lat. Młodsi widzowie będą mogli wybrać się w sobotę na „Lustrzaną chmurę” na podstawie tekstu i w reżyserii Roberta Jarosza. To zwielokrotni jakąś sekwengę, za każdym razem nasycając ją innymi emocjami, to skreśli całe połacie tekstu. Oglądanie pracy aktora na żywo, w teatrze, to zupełnie inne doświadczenie niż podczas obserwowania go na ekranie w kinie czy telewizji. Jednak każda z bohaterek bardziej niż babą jest tutaj człowiekiem. Zanim jednak wystawią firmowe przedstawienie na scenie, czeka ich fascynująca przygoda ze słowem i ekspresją ciała. Mamy np.: „mówienie na stronie”, jednak te kwestie nie są wypowiadane z namaszczeniem, a szeptane jak podpowiadane na klasówce. Ale co tu robić, jak przekonac lalę? Rodzi mnie, jak ma 14 lat. Oceniający KIKĘ zwrócili uwagę na propozycje zarówno dla dzieci jak i rodziców, ponieważ KIKA to miejsce przyjazne dzieciom nie tylko w trakcie spotkań filmowych. Osadnictwo ludzi pierwotnych było prawdziwą szkołą survivalu, przetrwali tylko najsilniejsi.

Top